Taxonomy menu (8.x-3.5) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Depth
fa: عمق

en: none
fa: هیچ

en: Description field
fa: فیلد توضیحات

en: Label
fa: برچسب

en: Menu
fa: منو

en: ID
fa: شناسه

en: Expanded
fa: گسترده

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Debugging
fa: اشکال‌زدایی

en: Taxonomy menu
fa: منو دسته
