Taxonomy Menu Sync (1.0.1) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Depth
fr: Profondeur

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Add new
fr: Ajouter nouveau

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Created
fr: Créé

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Disable menu item
fr: Désactiver l'élément de menu

en: Changed
fr: Modifié

en: About
fr: À propos

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
