Taxonomy Menu UI (2.0.1) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Description
fa: شرح

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Parent item
fa: عنصر والد

en: Menu settings
fa: تنظیمات قائم

en: Menu link title
fa: عنوان واصلی قائم

en: Provide a menu link
fa: ارائه یک واصلی قائم

en: Available menus
fa: قائمهای در دسترس

en: The menus available to place links in for this content type.
fa: قائمهای در دسترس برای افزودن واصلهای این نوع از محتوا.

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی واصلی قائم قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.
