Taxonomy Menu UI (3.0.5) - en to he translation catalogue (15 entries)

en: Description
he: תיאור

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Parent item
he: שורת אב

en: Menu link
he: קישור תפריט

en: Menu settings
he: הגדרות תפריט

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: Provide a menu link
he: קביעת קישור בתפריט

en: Available menus
he: תפריטים קיימים

en: The menus available to place links in for this content type.
he: התפריטים שיהיו זמינים להוספת קישורים מתוך טופס העריכה.

en: Default parent item
he: ברירת מחדל לפריט אב

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
he: בחרו תפריט או קישור שכברירת מחדל יהוו פריט אב לקישורים חדשים בטופס העריכה.

en: Shown when hovering over the menu link.
he: יוצג במעבר עכבר על הקישור בתפריט.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
he: קישורי תפריט עם משקל נמוך יופיעו לפני קישורים עם משקל גבוה.
