Taxonomy Menu UI (3.0.5) - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Description
pl: Opis

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Weight
pl: Waga

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Parent item
pl: Element nadrzędny

en: Menu link
pl: Pozycja w menu

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: Menu link title
pl: Tytuł odnośnika menu

en: Provide a menu link
pl: Udostępnij odnośnik w menu

en: Available menus
pl: Dostępne menu

en: The menus available to place links in for this content type.
pl: Menu z możliwością umieszczania odnośników dla tego typu zawartości.

en: Default parent item
pl: Domyślna pozycja nadrzędna

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
pl: Wybór odnośnika w menu, który będzie domyślnym elementem nadrzędnym dla nowych pozycji menu tworzonych przez formularz edycji zawartości.

en: Shown when hovering over the menu link.
pl: Pokazuj, gdy użytkownik umieści kursor nad odnośnikiem w menu.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
pl: Linki z mniejszą wagą będą w menu wyświetlane przed cięższymi.

en: Per-content type menu settings
pl: Ustawienia menu w rozbiciu na typy zawartości

en: Menu machine name
pl: Identyfikator systemowy menu

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
pl: Wybrany element menu nie znajduje się w jednym z wybranych menu.
