Taxonomy Menu UI (8.x-1.0-beta2) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Description
ar: الوصف

en: Taxonomy
ar: التصنيف

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Parent item
ar: رابط أم

en: Menu settings
ar: إعدادات القائمة

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Provide a menu link
ar: يوفر رابط قائمة

en: Available menus
ar: القوائم المتوفرة

en: The menus available to place links in for this content type.
ar: القوائم المتوفرة لوضع روابط لهذا النوع من المحتوى.

en: Default parent item
ar: العنصر اﻷب الافتراضي

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
ar: اختر عنصر القائمة الذي سيصبح العنصر اﻷب الافتراضي للروابط الجديدة في استمارات إنشاء المحتوى.

en: Shown when hovering over the menu link.
ar: يظهر عند المرور فوق رابط القائمة.
