Taxonomy Menu UI (8.x-1.0-beta2) - en to cs translation catalogue (15 entries)

en: Description
cs: Popis

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Parent item
cs: Nadřazená položka

en: Menu settings
cs: Nastavení menu

en: Menu link title
cs: Nadpis odkazu menu

en: Provide a menu link
cs: Vytvořit položku v menu

en: Available menus
cs: Dostupná menu

en: The menus available to place links in for this content type.
cs: Menu, do kterých lze vkládat odkazy na tento typ obsahu.

en: Default parent item
cs: Výchozí nadřazená položka

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
cs: Vyberte výchozí nadřazenou položku menu pro novou položku menu ve formuláři pro tvorbu obsahu.

en: Shown when hovering over the menu link.
cs: Zobrazeno při přejetí odkazu menu myší.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
cs: Odkazy menu s nižší váhou se zobrazují před/nad odkazy s vyšší váhou.

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
cs: Zvolená položka se nenachází ve vybraných menu.
