Taxonomy Menu UI (8.x-1.0-beta2) - en to fi translation catalogue (16 entries)

en: Description
fi: Kuvaus

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Weight
fi: Paino

en: Parent
fi: Isäntä

en: Parent item
fi: Yläkohta

en: Menu settings
fi: Valikon asetukset

en: Menu link title
fi: Valikon linkin otsikko

en: Provide a menu link
fi: Näytä sivu valikossa

en: Available menus
fi: Käytettävissä olevat valikot

en: The menus available to place links in for this content type.
fi: Tätä sisältötyyppiä varten käytettävissä olevat valikot.

en: Default parent item
fi: Oletus- valikossa ylemmän tason valikkokohta

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
fi: Valitse se valikkokohta, joka on oletuksena valikkokohdan ylätasona sisällön luontilomakkeessa.

en: Shown when hovering over the menu link.
fi: Näytetään vietäessä hiirtä linkin yli.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
fi: Pienemmällä painolla olevat valikkokohdat näytetään ennen suurempipainoisia.

en: Per-content type menu settings
fi: Sisältötyyppikohtaiset valikkoasetukset

en: Menu machine name
fi: Valikon koneluettava nimi
