Taxonomy Menu UI (8.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (17 entries)

en: Description
da: Beskrivelse

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Parent item
da: Overordnet menupunkt

en: Menu settings
da: Menu

en: Menu link title
da: Titel

en: Provide a menu link
da: Tilbyder et menu-link

en: Available menus
da: Tilgængelige menuer

en: The menus available to place links in for this content type.
da: Menuer som links for denne indholdstype kan placeres i.

en: Default parent item
da: Standard overordnet menupunkt

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
da: Vælg menupunktet som skal være standard ved oprettelse af et nyt link i redigeringsformularen.

en: Shown when hovering over the menu link.
da: Vises når musen holdes over menu-linket.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
da: Menu-links med lavere vægt vises før links med højere vægt.

en: Per-content type menu settings
da: Menu pr. indholdstype

en: Menu machine name
da: Internt navn

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
da: Det valgte menupunkt er ikke under en af de valgte menuer.
