Taxonomy Menu UI (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Description
hi: उल्लेख

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Parent item
hi: मूल जनक वस्तु

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
