Taxonomy Menu UI (8.x-1.3) - en to ro translation catalogue (17 entries)

en: Description
ro: Descriere

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Parent item
ro: Articol părinte

en: Menu settings
ro: Opțiuni de meniu

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: Provide a menu link
ro: Furnizează legătura în meniu

en: Available menus
ro: Meniuri disponibile

en: The menus available to place links in for this content type.
ro: Meniurile disponibile pentru a plasa legăturile pentru acest tip de conținut.

en: Default parent item
ro: Element părinte implicit

en: Choose the menu item to be the default parent for a new link in the content authoring form.
ro: Alegeți elementul de meniu pentru a fi părintele implicit al unei legături noi în formularul de editare conținut.

en: Shown when hovering over the menu link.
ro: Afișat la trecerea peste legătura din meniu

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
ro: Legăturile de meniu cu lățimi mai mici sunt afișate înaintea legăturilor cu lățimi mai mari.

en: Per-content type menu settings
ro: Setări meniu per tip de conținut

en: Menu machine name
ro: Numele mașină al meniului

en: The selected menu item is not under one of the selected menus.
ro: Elementul de meniu selectat nu este sub unul dintre meniurile selectate.
