Taxonomy Menu UI (8.x-1.4) - en to ps translation catalogue (5 entries)

en: Description
ps: سپړنه

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Weight
ps: وزن

en: Parent
ps: پلرين

en: Parent item
ps: پلرين توک
