Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Save
fa: ذخیره

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
fa: حذف یک واژه تمام فرزندان آن را در صورت وجود حذف می‌کند. این عمل قابل‌بازگشت نیست.

en: Translate
fa: ترجمه

en: Reset to alphabetical
fa: بازنشاندن به حالت الفبایی

en: Weight for added term
fa: وزن واژه افزوده شده
