Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Save
oc: Enregistrar

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
oc: La supression d'un tèrme suprimirà totes los tèrmes enfants se n'i a. Aquesta accion es irreversibla.

en: Translate
oc: Traduire

en: Reset to alphabetical
oc: Restablir l'òrdre alfabetic

en: Weight for added term
oc: Pes pel tèrme apondut
