Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Save
pt: Salvar

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
pt: Se você apagar um termo, vai apagar também todos os sub-termos. Esta ação não pode ser desfeita.

en: Translate
pt: Traduzir

en: Reset to alphabetical
pt: Restaurar ordem alfabética

en: Weight for added term
pt: Peso do termo adicionado

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
pt: Não há termos disponíveis.  <a href=":link">Adicionar termo</a>.
