Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.1) - en to da translation catalogue (11 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Save
da: Gem

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
da: Slettes et ord slettes alle underliggende ord. Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Translate
da: Oversæt

en: Reset to alphabetical
da: Nulstil til alfabetisk

en: Weight for added term
da: Vægt af tilføjet term

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
da: Ingen tilgængelige termer. <a href=":link">Tilføj term</a>.
