Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Save
it: Salva

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
it: Cancellando un termine si cancelleranno anche i suoi figli. Questa operazione non potrà venire annullata.

en: Translate
it: Traduci

en: Reset to alphabetical
it: Ripristina l'ordine alfabetico

en: Weight for added term
it: Peso per il termine aggiunto

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
it: Nessun termine disponibile. <a href=":link">Aggiungi termine</a>.
