Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.2) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
id: Mengapus sebuah istilah akan menghapus juga semua anaknya jika ada. Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Translate
id: Terjemahkan

en: Reset to alphabetical
id: Kembalikan ke alfabetik

en: Weight for added term
id: Bobot untuk tambahan termin

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
id: Tidak ada istilah yang tersedia <a href=":link">Tambahkan istilah</a>.
