Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.2) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ja: タームを削除すると、下位に含まれるすべてのタームも削除されます。<br />この操作は元に戻すことができませんので、十分に注意して実行してください。

en: Translate
ja: 翻訳

en: Reset to alphabetical
ja: アルファベット順にリセット

en: Weight for added term
ja: 追加されたタームのウェイト

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
ja: 利用できるタームはありません。 <a href=":link">タームを追加</a>.
