Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
tr: Bir terimi silmek varsa alt terimlerini de silecektir. Bu işlem geri alınamaz.

en: Translate
tr: Çevir

en: Reset to alphabetical
tr: Alfabetik olarak sırala

en: Weight for added term
tr: Eklenen terimin ağırlığı

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
tr: Kullanılabilecek terim yok. <a href=":link">Terim ekle</a>.
