Taxonomy Multi-delete Terms (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Edit
ro: Editați

en: Weight
ro: Greutate

en: Save
ro: Salvare

en: Deleting a term will delete all its children if there are any. This action cannot be undone.
ro: Ștergerea unui termen implică automat și ștergerea eventualilor descendenți. Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Translate
ro: Traducere

en: Reset to alphabetical
ro: Inițializat la alfabetic

en: Weight for added term
ro: Greutatea termenului adăugat

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
ro: Nici un termen disponibil. <a href=":link">Adaugați termen</a>.
