Taxonomy term fields manager (8.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Submit
tr: Gönder

en: Operations
tr: İşlemler

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: About
tr: Hakkında

en: Translate
tr: Çevir

en: Reset to alphabetical
tr: Alfabetik olarak sırala

en: Weight for added term
tr: Eklenen terimin ağırlığı

en: No terms available. <a href=":link">Add term</a>.
tr: Kullanılabilecek terim yok. <a href=":link">Terim ekle</a>.
