Taxonomy Term Machine Name (2.0.0) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Machine Name
de: Systemname

en: The machine-readable name is already in use. It must be unique.
de: Dieser maschinenlesbare Name ist bereits vergeben. Er muss eindeutig sein.

en: Configuration deletions
de: Konfigurationslöschungen

en: The listed configuration will be deleted.
de: Die aufgelistete Konfiguration wird gelöscht.

en: Configuration updates
de: Konfigurationsaktualisierungen

en: The listed configuration will be updated.
de: Die aufgelistete Konfiguration wird aktualisiert.
