Taxonomy Term Preview (1.0.0) - en to ja translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Preview
ja: プレビュー

en: Full
ja: すべて

en: Switch
ja: 切り替え

en: taxonomy
ja: タクソノミー

en: About
ja: アバウト

en: The post could not be saved.
ja: 投稿が保存できませんでした。

en: View mode
ja: ビュー・モード

en: Back to content editing
ja: コンテンツの編集に戻る

en: Leave preview?
ja: プレビューから離れますか？

en: Leave preview
ja: プレビューから離れる

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
ja: プレビューから離れると、保存していない変更が失われます。本当にプレビューから離れますか？

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
ja: CTRLキーを押した状態でクリックすると、このダイアログを表示せずに、リンクに移動します。
