Taxonomy Term Preview (1.0.0) - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Full
pt: Completo

en: Switch
pt: Alterar

en: taxonomy
pt: taxonomia

en: About
pt: Sobre

en: The post could not be saved.
pt: A entrada não pôde ser guardada.

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Back to content editing
pt: Voltar à edição de conteúdo

en: Leave preview?
pt: Pretende sair da pré-visualização?

en: Leave preview
pt: Sair da pré-visualização

en: Leaving the preview will cause unsaved changes to be lost. Are you sure you want to leave the preview?
pt: Sair da pré-visualização fará com que as alterações não salvas sejam perdidas. Tem certeza de que deseja sair da pré-visualização?

en: CTRL+Left click will prevent this dialog from showing and proceed to the clicked link.
pt: CTRL + clique com o botão esquerdo impedirá que esta caixa de diálogo seja exibida e prossegue para o link clicado.
