Taxonomy term revision (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (6 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: Revisions
da: Versioner

en: Anonymous
da: Anonym

en: Revert
da: Gendan

en: Revision log message
da: Logbesked
