Taxonomy term revision (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Taxonomy term
hi: वर्गीकरण परिभाषा

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: About
hi: के बारे में

en: Revision log message
hi: संशोधन लॉग संदेश
