Taxonomy term revision (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Taxonomy term
it: Termine della tassonomia

en: Revisions
it: Revisioni

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Revert
it: Ripristina

en: About
it: Informazioni

en: Revision log message
it: Messaggio di revisione per il log
