Taxonomy Term Revision (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Taxonomy term
pt: Termo de taxonomia

en: Revisions
pt: Revisões

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Revert
pt: Reverter

en: About
pt: Sobre

en: Revision log message
pt: Mensagem de registro de alterações
