Taxonomy Term Revision (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Taxonomy term
fr: Terme de taxonomie

en: Revisions
fr: Versions

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Revert
fr: Rétablir

en: Deleting
fr: Suppression

en: Current Revision
fr: Version actuelle

en: About
fr: À propos

en: revision
fr: révision

en: Revision log message
fr: Message du journal de version

en: Reverting
fr: Rétablissement

en: Revision has been deleted
fr: La version a été supprimée.

en: Do you want to delete this revision?
fr: Souhaitez-vous supprimer cette version ?

en: Do you want to revert to this revision?
fr: Souhaitez-vous rétablir cette version ?
