Telega (create telegram bot) (8.x-1.11) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List of users
ur: صارفین کی فہرست

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Authored on
ur: تصنیف بر
