Telega (create telegram bot) (8.x-1.18) - en to kn translation catalogue (27 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List of users
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಪಟ್ಟಿ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Bot
kn: ಬಾಟ್

en: Generic
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Session
kn: ಉಪಆವೃತ್ತಿ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Chat
kn: ಹರಟೆ
