Telega (create telegram bot) (8.x-1.19) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: List of users
tr: Kullanıcıların listesi

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Text
tr: Metin

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Add user
tr: Kullanıcı ekle

en: Authored on
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Messages
tr: İletiler

en: Session
tr: Oturum

en: Changed
tr: Değişti

en: Chat
tr: Sohbet

en: There are no @label yet.
tr: Henüz @label yok.
