Telega (create telegram bot) (8.x-1.20) - en to gu translation catalogue (19 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Message
gu: સંદેશ

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Save
gu: સાચવો

en: View
gu: જુઓ

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: Text
gu: લખાણ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Users
gu: વપરાશકર્તાઓ

en: Messages
gu: સંદેશાઓ

en: Changed
gu: બદલ્યું
