Telega (create telegram bot) (8.x-1.21) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Author
fr: Auteur

en: List of users
fr: Liste des utilisateurs

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Text
fr: Texte

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Demo
fr: Démo

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Add user
fr: Ajouter un utilisateur

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Chats
fr: Discussions

en: Generic
fr: Générique

en: Changed
fr: Modifié

en: Add message
fr: Ajouter un message

en: Send Message
fr: Envoyer le message

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Chat
fr: Discussion

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.
