Telega (create telegram bot) (8.x-1.22) - en to ps translation catalogue (17 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Edit
ps: سمون

en: Message
ps: پيغام

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: View
ps: ليد

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: User
ps: غړی

en: Users
ps: غړي

en: Add user
ps: غړی زیاتول
