Telega (create telegram bot) (8.x-1.23) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List of users
oc: Lista dels utilizaires

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Users
oc: Utilizaires

en: Add user
oc: Apondre un utilizaire

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Messages
oc: Messatges

en: Changed
oc: Modificat
