Telega (create telegram bot) (8.x-1.24) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: List of users
id: Daftar pengguna

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Text
id: Teks

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Users
id: Pengguna

en: Add user
id: Tambah pengguna

en: Authored on
id: Ditulis pada

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Generic
id: Umum

en: Session
id: Sesi

en: Changed
id: Berubah

en: Add message
id: Tambahkan pesan

en: There are no @label yet.
id: Belum ada @label.
