Telega (create telegram bot) (8.x-1.26) - en to ast translation catalogue (23 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Message
ast: Mensax

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: Text
ast: Testu

en: User
ast: Usuariu

en: Created
ast: Fechu

en: Code
ast: Códigu

en: Users
ast: Usuarios

en: Add user
ast: Amestar usuariu

en: Authored on
ast: Autoría en

en: Session
ast: Sesión
