Telega (create telegram bot) (8.x-1.30) - en to ug translation catalogue (17 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Status
ug: ھالەت

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Type
ug: تىپى

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Login
ug: كىرىش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Code
ug: كود

en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

en: Add user
ug: ئەزا قوشۇش
