Telega (create telegram bot) (8.x-1.31) - en to th translation catalogue (21 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: General settings
th: กำหนดค่าทั่วไป

en: Save
th: บันทึก

en: View
th: ดู

en: Text
th: ข้อความ

en: ID
th: ไอดี

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: Code
th: รหัส

en: Add user
th: เพิ่มผู้ใช้

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Messages
th: ข้อความ

en: Changed
th: เปลี่ยน
