Telega (create telegram bot) (8.x-1.33) - en to eo translation catalogue (22 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Edit
eo: Redaktu

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Save
eo: Konservu

en: View
eo: Vidu

en: Text
eo: Teksto

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Created
eo: Kreita

en: Code
eo: Kodo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Add user
eo: Aldonu uzanton

en: Authored on
eo: Verkita je
