Telega (create telegram bot) (8.x-1.38) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Author
hi: लेखक

en: List of users
hi: उपयोगकर्ताओं की सूची

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Code
hi: कोड

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Add user
hi: सदस्य जोडें

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Messages
hi: संदेश

en: Session
hi: सेशन

en: Changed
hi: बदल गया

en: There are no @label yet.
hi: अभी तक कोई @label नहीं हैं।
