Telega (create telegram bot) (8.x-1.39) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List of users
it: Elenco utenti

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Text
it: Testo

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Code
it: Codice

en: Users
it: Utenti

en: Add user
it: Aggiungi un utente

en: Authored on
it: Creato il

en: Messages
it: Messaggi

en: Session
it: Sessione

en: Changed
it: Modificato

en: The description.
it: La descrizione.

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
