Telega (create telegram bot) (8.x-1.41) - en to vi translation catalogue (30 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: Author
vi: Tác giả

en: List of users
vi: Danh sách thành viên

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Login
vi: Đăng nhập

en: Edit
vi: Sửa

en: Message
vi: Thông điệp

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: General settings
vi: Thiết lập chung

en: Save
vi: Lưu

en: View
vi: Xem

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: Text
vi: Văn bản

en: ID
vi: Mã

en: User
vi: Người dùng

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Code
vi: Mã

en: Users
vi: Người dùng

en: Add user
vi: Thêm người dùng

en: Authored on
vi: Viết lúc

en: Messages
vi: Thông báo

en: Generic
vi: Chung

en: Session
vi: Phiên làm việc

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Chat
vi: Trò chuyện
