Telegram Media Type (1.0.0) - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: Add
ja: 追加

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Media
ja: メディア

en: Author Name
ja: 著者名

en: The directory %directory does not exist.
ja: ディレクトリー %directory が存在しません。

en: Add @type
ja: @typeを追加

en: The directory %directory is not writable.
ja: ディレクトリー %directory が書き込み可能ではありません。

en: An automated attempt to create this directory failed, possibly due to a permissions problem. To proceed with the installation, either create the directory and modify its permissions manually or ensure that the installer has the permissions to create it automatically. For more information, see INSTALL.txt or the <a href=":handbook_url">online handbook</a>.
ja: 自動的にこのディレクトリーを作ろうとしましたが、失敗しました。おそらく権限設定の問題と思われます。インストールを続行するには、手動でディレクトリーを作成し権限設定を行うか、インストーラーが自動的に作成できる権限があるかを確認する必要があります。詳細は、<a href=":handbook_url">オンラインハンドブック</a>の INSTALL.txt をご覧ください。
