Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: enabled
da: aktiveret

en: enable
da: aktiver

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: disabled
da: deaktiveret

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Last updated
da: Senest opdateret

en: Edit
da: Redigér

en: Place
da: Sted

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Created
da: Oprettet

en: Active
da: Aktiv

en: Ignored
da: Ignoreret

en: Temperature
da: Temperatur

en: NE
da: NØ

en: SE
da: SØ

en: SW
da: SV

en: W
da: V

en: NW
da: NV

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: NNE
da: NNØ

en: ENE
da: ØNØ

en: ESE
da: ØSØ

en: SSE
da: SSØ

en: SSW
da: SSV

en: WSW
da: VSV

en: WNW
da: VNV

en: NNW
da: NNV

en: Formatted
da: Formatteret

en: disable
da: deaktivér

en: Output format
da: Output-format

en: By name
da: Efter navn

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Serialized
da: Serialiseret

en: Temperature unit
da: Enhed for temperatur
