Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: enabled
fr: activé

en: enable
fr: activer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: disabled
fr: désactivé

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Last updated
fr: Dernière mise à jour

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Time
fr: Heure

en: View
fr: Voir

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Ignored
fr: Ignoré

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Temperature
fr: Température

en: SW
fr: SO

en: W
fr: O

en: NW
fr: NO

en: Save changes
fr: Enregistrer les modifications

en: SSW
fr: SSO

en: WSW
fr: OSO

en: WNW
fr: ONO

en: NNW
fr: NNO

en: Formatted
fr: Mis en forme

en: disable
fr: désactiver

en: Output format
fr: Format de sortie

en: Raw
fr: Brut

en: By weight
fr: Par poids

en: By name
fr: Par nom

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Humidity
fr: Humidité

en: Serialized
fr: Sérialisé

en: Wind direction
fr: Direction du vent

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.
