Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to kn translation catalogue (26 entries)

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: enable
kn: ಶಕ್ತ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Ignored
kn: ಕಡತಗಳನ್ನು ಅಲಕ್ಷಿಸು:

en: NE
kn: ಈಶಾನ್ಯ

en: E
kn: ಪೂರ್ವ

en: SE
kn: ಆಗ್ನೇಯ

en: S
kn: ದಕ್ಷಿಣ

en: SW
kn: ನೈಋತ್ಯ

en: W
kn: ಪಶ್ಛಿಮ

en: NW
kn: ವಾಯುವ್ಯ

en: disable
kn: ಅಶಕ್ತ
