Telldus Live! sensors (2.0.0-beta1) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: enabled
oc: activat

en: enable
oc: activar

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: disabled
oc: desactivat

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Last updated
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Name
oc: Nom

en: Time
oc: Ora

en: View
oc: Veire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Active
oc: Actiu

en: Ignored
oc: Ignorat

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: SSW
oc: SSO

en: WSW
oc: OSO

en: WNW
oc: ONO

en: NNW
oc: NNO

en: Formatted
oc: Formatat

en: disable
oc: desactivar

en: Output format
oc: Format de sortida
